9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171

Czekając na wynik Korony z Zagłębiem w Sosnowcu

Niedziela, 26. września 2021, godz. 20:18

Efektowna, najwyższa w tym sezonie, wygrana 4:0 Widzewa w Łodzi ze Skrą Częstochowa sprawiła, że już po inauguracyjnym spotkaniu dziesiątej kolejki na pierwsze miejsce w tabeli Fortuna I ligi awansowała drużyna trenera Janusza Niedźwiedzia. Czy łodzianie utrzymają pozycję lidera wyjaśni dopiero jedyny poniedziałkowy mecz w Sosnowcu? Tam o godz. 18 tamtejsze Zagłębie podejmuje Koronę. Nowy trener sosnowiczan Artur Skowronek liczy na pierwsze zwycięstwo na Stadionie Ludowym w tym sezonie.

Już w drugim piątkowym meczu porażki doznał inny beniaminek. W Polkowicach Górnik przegrał 0:1 z GKS Tychy, a rozstrzygającą o wyniku bramkę zdobył w 43 minucie Łukasz Grzeszczyk (tak jak w poprzedniej kolejce z RTS). Od 67 minuty po wykluczeniu za bezpośrednią czerwoną kartkę Bartosza Biela goście grali w dziesiątkę. Po siódmym z rzędu meczu bez porażki tyszanie awansowali na trzecią lokatę, tę samą na której zakończyli rozgrywki wiosną w sezonie zasadniczym.

Nie powiodło się także nowicjuszom z Katowic. Gieksa uległa Odrze w Opolu 2:4. Gole dla gospodarzy: Krzysztof Janus 21, Arkadiusz Piech 38, Mateusz Maćkowiak 42,Konrad Nowak 52 –dla gości Filip Szymczak 30 i samobójcza Piotra Żemły 69 minuta.

Po raz pierwszy w karierze dwa gole w meczu pierwszoligowym strzelił Karol Czubak, którego kibicom i decydentom Widzewa nie trzeba przedstawiać. Jego nowy klub Arka pokonała w Gdyni Puszczę Niepołomice, a były napastnik RTS trafił w 30 i 68 minucie. Od 68 minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Tomasza Wojcinowicza.

W Głogowie Chrobry wygrał z GKS Jastrzębie 2:0 po golach Mikołaja Lebedyńskiego w 13 i Dominika Dziąbka w 81 minucie. Goście nie wygrali 8 spotkań z rzędu i są jedną z 4 drużyn bez wyjazdowego zwycięstwa (obok Stomilu i beniaminków z Katowic i Polkowic).

W pierwszym niedzielnym meczu w Bielsku-Białej Podbeskidzie zaskakująco łatwo pokonało Resovię 2:0. Pierwszego gola zdobył już w 90 sekundzie Hiszpan Joan Roman, wykorzystując błąd Aleksandra Komora, który nie przewidział, że piłka utknie w kałuży po zroszeniu murawy. W 31 minucie usunięty został Kamil Biliński ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na bramkarzu Branislavie Pindrochu. Wydawało się że rzeszowianie zdołają odrobić stratę, bo godzinę grali z przewagą zawodnika. Tymczasem nie dość, że nie potrafili poważniej zagrozić gospodarzom, to jeszcze w 48 minucie pozwolili spadkowiczom z ekstraklasy wyprowadzić kontratak, po którym Gruzin Giorgi Merebaszwili bezlitośnie ograł Olivera Podhorina oraz Bartosza Jarocha i zdobył bramkę kolejki silnym strzałem w okienko z 19 metrów.

W środę o godz.16 w Rzeszowie piłkarze Widzewa grają w Resovią w I rundzie Pucharu Polski. Dlatego podajemy skład rzeszowian: Pindroch – Jaroch, Komor (46, Twardowski), Podhorin, Kubowicz – Pietraszkiewicz (46, Eizenchart), Mróz (46. Wróbel), Hilbrycht, Antonik (59, Gwozdenović), Adamski – Strózik (62, Rostkowski).

Widzewiacy także nie próżnowali w weekend. W sobotę na boisku Włóknarza w Zgierzu wygrali 75-minutowy sparing z Ursusem 2:1. Prowadzenie dla trzecioligowców zdobył Adrian Kazarzewski w 29 min, a obydwa gole dla łodzian strzelił Paweł Tomczyk w 50 i 67 minucie. Ekipa RTS grała w składzie: Reszka (68, Buczkowski)- Owczarek, Grudniewski, Dejewski, Nunes, Karasek (59, Dębiński), Mucha, Tetteh, Becht, Guzdek (46, Malec), Tomczyk.

Niedzielę widzewiacy mieli wolną, a w poniedziałek wrócą do treningów. We wtorek wyjeżdżają na zgrupowanie przed środowym meczem pucharowym w Rzeszowie oraz sobotnim spotkaniem pierwszoligowym z Puszczą w Niepołomicach, które rozpocznie się o godz.12.40.

W niedzielę w Olsztynie Stomil wygrał z Miedzią aż 3:0, po golach Jonathana Strausa w 6, Łukasza Monety w 70 i Patryka Mikity w 78 minucie. Sympatycy legnickiego klubu są zapewne zaskoczeni, że pierwszej wyjazdowej porażki drużyna trenera Wojciecha Łobodzińskiego doznał na stadionie Stomilu, znajdującego się od dawna w strefie spadkowej. Poza tym w czterech dotąd rozegranych meczach na stadionach rywali legniczanie stracili tylko jednego gola, a teraz aż trzy. Duma Warmii rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z 33-letnim Szymonem Lewickim, którego pozyskała latem z GKS Tychy.

W ostatnim niedzielnym meczu Sandecja przegrała 0:1 z ŁKS, grając za zgodą PZPN w Łodzi. Zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry 24-letni napastnik Maciej Radaszkiewicz, który zmienił w 66 minucie Ricardinho.  Od 84 minuty łodzianie grali w przewadze, bo został usunięty z boiska za drugą żółtą kartkę 20-letni Błażej Szczepanek.