9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171

Niedzielni rywale RTS wygrali w Tychach z Chrobrym

Czwartek, 16. września 2021, godz. 22:38

Serial zaległości z siódmej kolejki Fortuna I ligi rozpoczął się środowym meczem w Niepołomicach. Tamtejsza Puszcza przegrała z Sandecją 1:2 (1:1). Gospodarze zdobyli wprawdzie pierwszego gola w tym sezonie przed własną publicznością (Szymon Kobusiński w 9 min z karnego), ale Michał Walski po dwóch minutach wyrównał (też z jedenastki), a w 61 min Damian Chmiel strzelił zwycięskiego gola dla gości.

W pokonanym zespole cały mecz rozegrał wypożyczony z RTS Marcel Pięczek, który po ósmej kolejce, po raz pierwszy w karierze, był wybrany do Jedenastki Kolejki „Piłki Nożnej”. Dotąd grający wyłącznie poza Nowym Sączem goście mają teraz najwięcej wyjazdowych zwycięstw (aż 4) i do tego zaległy mecz ze Skrą. To może być poważny rywal łodzian w grze o ekstraklasę.

W pierwszym czwartkowym meczu w Katowicach Gieksa przegrała z Arką Gdynia 2:4 (1:1). Była to pierwsza porażka beniaminka przy Bukowej. Gospodarze dwukrotnie prowadzili po golach Rafała Figla w 28 i Patryka Szwedzika w 53 minucie. Bramki dla gości zdobyli: Olaf Kobacki w 33 i 85, Michał Marcjanik w 63 oraz Marcus Vinicius w 90 minucie.

W Polkowicach inny nowicjusz Górnik grał ze Stomilem. Padł remis 2:2 (0:0). Dla beniaminka gole strzelili: Kajetan Szmyt w 51 i Mateusz Piątkowski w 74 minucie, a dla gości Wojciech Reiman w 59 i Merveille Fundambu w 68 min. Gospodarze mogli prowadzić wcześniej, lecz w 21 min Piątkowski nie wykorzystał karnego. Duma Warmii nadal zamyka tabelę z zaledwie z czterema punktami. To jednak jej drugi z rzędu mecz bez porażki, bo w poniedziałek wygrała 4:2 z Resovią w Olsztynie.

Uwaga sztabu szkoleniowego Widzewa była jednak skierowana na mecz w Tychach, gdzie po trzech wygranych z rzędu GKS zmierzył się z Chrobrym Głogów. Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, ale w przedostatniej minucie mierzący 199 cm Słowak Tomas Malec strzelił gola dla drużyny trenera Artura Derbina. Dzięki temu gospodarze mają tyle samo punktów (14), co zajmujący czwartą lokatę ŁKS. Najbliżsi rywale Widzewa grali w składzie: Jałocha – Połap, Nedić, Szymura, Wołkowicz – Janiak (58, Kozina), Jakub Piątek (59, Żytek), Steblecki (90, Pawlusiński), Biel (68, Kargulewicz) – Jaroch (59, Grzeszczyk), Malec.

W rywalizacji pierwszoligowców pozostało tylko jedno zaległe spotkanie z szóstej kolejki (Sandecja Nowy Sącz – Skra Częstochowa przełożone przez PZPN na 13 października).

W niedzielę o godz. 12.40 w dziewiątej kolejce zaplecza ekstraklasy sędzia z Gdańska 32-letni Damian Kos poprowadzi mecz GKS Tychy – Widzew.