9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171

W I lidze nie ma już drużyny bez zwycięstwa

Poniedziałek, 13. września 2021, godz. 20:26

Dopiero w poniedziałek zakończyła się ósma kolejka Fortuna I ligi. W Olsztynie tamtejszy Stomil wygrał z Resovią 4:2 (0:1). Zatem nie ma już drużyny bez wygranej. Duma Warmii pozostaje na ostatnim miejscu, ale jej strata do „bezpiecznej” piętnastej lokaty wynosi 3 punkty.

Prowadzenie dla rzeszowian zdobył w 9 minucie Daniel Pietraszkiewicz, który zrehabilitował się za „samobója” w debiucie, który przesądził o przegranej u siebie z Koroną. W 50 min. wyrównał Jonathan Straus. Kolejne gole dla gospodarzy strzelili Jonathan Simba Bwanga w 59 minucie, Patryk Mikita w 80 minucie oraz w 90 minucie ponownie Straus, a dla gości Karol Twardowski w 83 minucie.

Przypomnijmy, że w środę, 29 września, o godz. 16 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie Resovia zmierzy się w I rundzie Pucharu Polski z Widzewem.

Była to kolejka, w której Korona i Widzew potwierdziły, że nie przypadkiem zajmują lokaty premiowane powrotem do ekstraklasy bez potrzeby baraży. Zwycięstwa, w których lider i wicelider strzeliły po 3 gole sprawiły, że powstała nowa sytuacja na szczycie pierwszoligowej tabeli. Nawet ewentualna ligowa porażka nie spowoduje obsunięcia się ekipy RTS poza drugą lokatę. Miejmy nadzieję, że to nie zdekoncentruje drużyny trenera Janusza Niedźwiedzia, a wpłynie mobilizująco.
Widzewiacy powinni teraz myśleć, jak zrzucić z piedestału lidera z Kielc, który jako jedyny zachował miano niepokonanego.

W tym sezonie fatalnie spisują się gospodarze. W zakończonej właśnie kolejce przed własną publicznością wygrały tylko Widzew i Stomil.

Spore zmiany zaszły na liście najskuteczniejszych piłkarzy zaplecza ekstraklasy. Jest już trzech współliderów. Po 5 goli strzelili: Kamil Biliński (Podbeskidzie), Krzysztof Drzazga (Miedź) i Jakub Łukowski (Korona). Po 4 bramki zdobyli: Pirulo (ŁKS) i Szymon Sobczak (Zagłębie). Na szóstym miejscu jest 8 piłkarzy, którzy zaliczyli po 3 trafienia, a wśród nich napastnik Widzewa Bartosz Guzdek. Warto dodać, że tylko ten zawodnik RTS jest w czołówce pierwszoligowych strzelców ze statusem młodzieżowca (urodził się 28 lipca 2002 roku).

Jeśli jesteśmy przy strzelcach, to piątkowy gol Mateusza Michalskiego w zwycięskim meczu z GKS Katowice w Łodzi sprawił, że Widzew wydłużył listę zdobywców bramek w tym sezonie do dwunastu (nie licząc strzelca „samobója”, czyli Mavroudisa Bougaidisa z Chrobrego). Dominacja łodzian jest w tym względzie zdecydowana, bo na drugim miejscu pod względem piłkarzy, którzy zdobyli bramki,  jest ŁKS. Dla klubu z Alei Unii gole w tym sezonie strzeliło 8 zawodników.