REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Piątą kolejkę I ligi zaczną i skończą mecze w Łodzi
 
Środa, 23. września 2020, godz. 07:27

W piątej kolejce Fortuna I ligi aż 6 spotkań rozegranych zostanie w piątek. Powód jest dość czytelny: szósta kolejka odbywa się już 29 i 30 września. W pierwszym piątkowym meczu Widzew (3 pkt) podejmuje przy al. Piłsudskiego GKS Jastrzębie (0 pkt). Formalnie gospodarzem są gruntownie remontujący swój obiekt goście, ale organizatorem meczu łodzianie, którzy rozprowadzają bilety. Mecz już może obejrzeć 9 tysięcy widzów, bo na więcej nie pozwalają przepisy o zagrożeniach wynikających z  pandemii. To spotkanie zapowiemy oddzielnie.  

We wtorkowym Widzewiaku skomentowałem unikalną sytuację na zapleczu polskiej ekstraklasy, w której aż 5 zespołów  zdobyło komplet punktów. Ten efektowny serial zwycięstw skończy się dla co najmniej dwóch drużyn, a może nawet trzech czy czterech.
REKLAMA


Pierwszy z meczów, który o tym zadecyduje, odbędzie się w piątek w Niecieczy, gdzie Bruk Bet (12 pkt) zmierzy się z Arką (9 pkt). Przypomnijmy, że zdegradowani z ekstraklasy gdynianie mają zaległy mecz w Łęcznej, ale strzelili aż 11 goli (tyle samo ile ŁKS). Atutem gospodarzy jest szczelna defensywa, która jeszcze nie straciła bramki (mają bilans goli 6-0). Ciekawe czy zagrają pozyskani latem z Widzewa Adam Radwański (w Termalice) i Rafał Wolsztyński (w Arce).

Dopiero w tej kolejce pierwszy raz poza Głogowem zagra Chrobry (7 pkt). Jedzie do Niepołomic, gdzie Puszcza (1 pkt) liczy na pierwszą wygraną. Nie będzie to łatwe, bo gospodarze przed własną publicznością nie zdobyli jeszcze bramki. Chrobry wzmocnił się wypożyczonym z Niecieczy 29-letnim obrońcą Pawłem Oleksym oraz zawarł dwuletni kontrakt z Jakubem Michalczykiem (18-letni pomocnik hiszpańskiego Pena Deportivo). W poprzednim sezonie Puszcza przegrała 1:3, ale na Dolnym Śląsku zwyciężyła 2:1. 

W czasie modernizacji stadionu w Rzeszowie Resovia (3 pkt) gra wyłącznie na stadionach rywali. Tym razem wystąpi w Tychach z GKS (5 pkt). Rzeszowski beniaminek może poprawić niechlubny rekord (strata 8 z rzędu goli bez odpowiedzi). 
W Opolu tamtejsza Odra (9 pkt) po trzech z rzędu wygranych liczy na umocnienie się w pierwszej szóstce. Zagra tam GKS Bełchatów (2 pkt), który na wyjazdach nie tylko nie wywalczył jeszcze punktu, ale nawet nie strzelił gola. 

W Stomilu (1 pkt) nowym prezesem został 37-letni Grzegorz Lech, który jeszcze zagrał sobotę w końcówce przegranego 0:2 meczu z Widzewem w Łodzi. Ciekawe czy uda mu się zmobilizować kolegów na tyle, by odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Do Olsztyna zawita Zagłębie Sosnowiec (3 pkt), które także przegrało w poprzedniej kolejce z łodzianami (tyle, że u siebie z ŁKS 1:2). W poprzednim sezonie dwukrotnie wygrali sosnowiczanie 3:1 i 2:1. 

W sobotnim „telewizyjnym” meczu w Legnicy Miedź (6 pkt) zagra z Koroną (5 pkt). Obie drużyny przegrały w poprzedniej kolejce i nawet nie strzeliły gola. Bardziej była zaskakująca porażka 0:2 w Kielcach z beniaminkiem z Łęcznej, bo dowodzi, że ze spadkowiczami z ekstraklasy można wygrać nawet na ich boisku.

Drugim szlagierem kolejki będzie mecz w Łęcznej, gdzie tamtejszy Górnik (9 pkt) zmierzy się z Radomiakiem (9 pkt). Obie drużyny wyłącznie wygrywały i mają po jednym zaległym spotkaniu w roli gospodarzy. Do Radomia wrócił ze Śląska 27-letni obrońca Mateusz Radecki, podpisując dwuletni kontrakt. Gdy goście z Radomia przed rokiem wchodzili do I ligi, to przegrali tam 2:5 i tym zwycięstwem żegnał się z Łęczną Marcin Broniszewski (dziś w sztabie szkoleniowym Widzewa). 

W jedynym niedzielnym meczu ŁKS (12 pkt) zagra przy Alei Unii z przedostatnią Sandecją (0 pkt). Lider pierwszoligowców jest faworytem, ale trener Wojciech Stawowy może mieć problemy z zapewnieniem pełnej koncentracji piłkarzy, których pytają „jak wysoko” wygrają, a nie „czy” wygrają.
    
Program 5. kolejki Fortuna I ligi:
Widzew  –  GKS Jastrzębie
piątek, 25 września, godz. 17:40
Bruk Bet Nieciecza  – Arka Gdynia
piątek, 25 września, godz.18:00
Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów
piątek, 25 września, godz. 19:00
GKS Tychy – Resovia 
piątek, 25 września, godz. 19:00
Odra Opole – GKS Bełchatów 
piątek, 25 września, godz. 19:45 
Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec
piątek, 25 września, godz. 19:45
Miedź Legnica – Korona Kielce
sobota, 26 września, godz. 12:40 
Górnik Łęczna – Radomiak 
sobota, 26 września, godz. 16:00
ŁKS – Sandecja Nowy Sącz
niedziela, 27 września, godz. 12:40

Bogusław Kukuć