9 Motylan... 43
10 Money 42

Wypożyczeni: Dublet Millera, porażka Kutna w meczu na szczycie

Poniedziałek, 10. czerwca 2019, godz. 17:46
Za nami kolejna seria gier w niższych ligach. Swoje mecze rozegrali wypożyczeni widzewiacy, wśród których najbardziej zadowolony może być Michał Miller. Napastnik zdobył dwie bramki w spotkaniu z Mazurem Ełk.

Sokół Aleksandrów Łódzki pewnie pokonał rywali, a Miller spędził na boisku 74 minuty. To wystarczyło, by dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Niestety, nie pomogło to aleksandrowianom w awansie na 1. miejsce w tabeli, ponieważ swój mecz wygrała Legionovia, która bez problemu rozprawiła się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W barwach tej drugiej dalej nie występuje Artur Amroziński.

Porażkę w prestiżowym meczu na szczycie poniosło KS Kutno, mierzące się z liderem z Radomska. RKS wygrał na wyjeździe 1:0 i na kolejkę przed końcem sezonu ma punkt przewagi nad Wartą Sieradz. Co ciekawe, w ostatniej kolejce dojdzie do ostatecznego rostrzygnięcia pomiędzy tymi drużynami, które zmierzą się w bezpośrednim starciu. Jeśli chodzi o wypożyczonych widzewiaków, to w sobotę na boisku zameldowali się Grzegorz Brochocki i Kamil Wielgus. Obaj zaliczyli pełne 90 minut.

Do niecodziennego spotkania doszło w Zapolu, gdzie Jutrzenka pokonała miejscowy LKS aż 16:1, a sędzia... zakończył spotkanie już w 84. minucie. Powód? Brak chęci do gry ze strony gospodarzy. Swój udział w wygranej miał Kacper Pipczyński, który zagrał cały mecz, a przy swoim nazwisku dopisał asysty przy 3., 4. i 5. bramce dla gości. Jeśli Jutrzenka w ostatniej kolejce pokona Unię Sulwierzyce, Warta będzie świętować awans do IV ligi!